Items filtered by date: травня 2017 — Свинарство - цікавий блог

На сьогоднішній день актуальним залишається питання вирощування власного ремонтного молодняку з відповідною технологією відбору та годівлі в різні періоди. Для того, щоб отримати повноцінну ремонтну свинку, а в майбутньому ефективно її експлуатувати необхідно забезпечити пропорційний розвиток статевого апарату, що можливо досягти за рахунок збалансованої годівлі. Так, годівля свинок має забезпечувати середньодобовий приріст в період дорощування в межах 600 г, тоді як, в період з 60–90 кг маси тіла, приріст має коливатися в межах 700 г та 91–130 кг маси тіла приріст – 500 г. Подібна технологія дасть можливість отримати повноцінну ремонтну свинку з живою масою 130–140 кг у віці 220–230 днів та товщиною шпику в точці Р2 16–20 мм (залежно від генетики) оптимальною для першого осіменіння. 

Крім того, не менш важливим елементом є розвиток молочної залози та стабілізація нейрогуморальної системи регуляції статевої циклічності. Адже, чітко відомо, що перше осіменіння ремонтних свинок бажано проводити за другим або третім статевим циклом. Це пов’язано з тим, що під час статевої циклічності (на фоні високого рівня естрогенів) інтенсивно розвивається міоепітелій молочної залози, що в майбутньому прямо пропорційно відображається на молочності свиноматки. Зазначені фактори будуть впливати на ефективне використання ремонтних свинок.

Категорія: Відтворення
Неділя, 07 травня 2017 14:52

СТРЕПТОКОКОЗ

Однією з проблем в господарствах різних рівнів є стрептококова інфекція. Та, що там у господарствах, основний «біч» в пологових будинках на сьогоднішній день є не безвідповідальність та непрофесіоналізм лікарів, а саме стрепто та стафілокок. Тому проблема, що провокується збудниками Staphylococci та Streptococci є актуальною.

Потрапляючи в організм тварини, збудник «мандрує» кровотоком і врешті «осідає» в суглобах чи, зрідка, в інших органах (зокрема в головному мозку, тоді розвивається менінгіт). Деякі збудники можуть спричинити спалах: наприклад, Strep. suis тип 14.

В організм поросяти інфекція зазвичай потрапляє через рани. У перші дні життя ризик завжди більший: обрізана пуповина; неправильно обкусані зуби; обрізаний хвіст. Ще один шлях – через мигдалики.

Категорія: Ветеринарія

На якість сперми кнурів-плідників впливають різні фактори – починаючи від її отримання до використання. Ведучи мову за фактори які впливають на якість сперми необхідно чітко контролювати нормативні показники нативної (свіжо отриманої) сперми кнурів. З цією метою проводять її оцінку – візуальну (об’єм, колір, запах і консистенція) та лабораторну (рухливість, концентрація, густина, вміст патологічних форм сперміїв, живих і мертвих сперміїв, визначення виживаності сперміїв та повноцінності секрету придаткових статевих залоз). 

Дуже часто при визначенні рухливості сперміїв спеціалісти господарств спостерігаючи в полі зору мікроскопу нерухомі спермії називають їх мертвими. Однак насправді це далеко не так, оскільки спермії можуть і не рухатися при цьому залишаючись живими. Маєте бажання зробити експеримент та переконатися у цьому. Візьміть для отримання сперми не вінілові рукавички а виготовлені з латексу. Гарантую, що результат Вас здивує.

Пам’ятайте, що використовувати латексні рукавички для отримання сперми у кнурів мануальним методом категорично забороняється, оскільки після контакту сперми з латексом сперміїв втрачають рухливість, однак при цьому залишаються живими.

Наскільки важливо визначати чи спермії живі чи мертві? Навіть якщо подивитися в складності самого процесу, то втрата рухливості сперми можлива і при порушенні техніки отримання сперми, викривання нестерильного посуду та інструментів при оцінюванні сперми. Так, на рухливість сперміїв також впливає і їх електричний заряд.

Категорія: Відтворення

Наші партнери

Компанія Tekro

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок