Print this page

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

ЧИМ ГОДУВАТИ МАЛЕНЬКИХ ПОРОСЯТ?

Оцініть статтю
(1 Голос)
Вівторок, 17 березня 2020 14:20
 • Залишити коментар

Збільшення багатоплідності свиноматок в останні роки призвело до того, що кількість поросят під свиноматкою більша ніж кількість сосків у свиноматки. Це в свою чергу змушує нас постійно залишати свиноматок – «годувальниць», пересаджувати поросят та вирівнювати чисельність гнізд, але це не завжди можливо. З огляду на це, використання замінників молока може бути оптимальним рішенням, особливо для дуже маленьких поросят.

Ще декілька років назад, використання замінників молока у свинарстві було не дуже «популярним», але з переходом багатьох господарств на високопродуктивну генетику попит на замінники молока значно підвищився (Рис. 1).
У випадках збільшення кількості поросят в гнізді,

кількість молока, що виробляється свиноматкою збільшується, але все одно кількість молока на порося зменшується. Таким чином, поросята з великих гнізд отримують менше молока та, відповідно, недостатньо поживних речовин для потенційного росту.

 Рис.1 Покращення генетичного потенціалу тварин

 

Pokrashhennja genetichnogo potencіalu tvarin

ВИКОРИСТАННЯ ЗАМІННИКІВ ДОПОМАГАЄ:

 • збільшити вагу поросят при відлученні
 • знизити рівень падіжу до відлучення
 • зменшує необхідність використовувати свиноматок - годувальниць
 • покращує та прискорює звикання до твердих кормів
 • дозволяє отримувати більш однорідних поросят
 • зменшує необхідність в переміщенні поросят, що знижує ризики розповсюдження захворювань

На сьогоднішній день замінники молока випоюють в ручну або за допомогою автоматичних систем, останніх в свою чергу є доволі різноманітний вибір. Не зважаючи на те, яка система буде використовуватися при випоюванні, ПОТРІБНО ЧІТКО ДОТРИМУВАТИСЯ деяких РЕКОМЕНДАЦІЙ:

 • підтримувати гігієну годівниць та систем випоювання
 • чітко дотримуватися рекомендація виробника по приготуванню розчину замінника молока (температура води, концентрація)
 • приготування декілька разів на день свіжих порцій (особливу в жарку пору року)
 • забезпечення вільного доступу до чистою води

Отже , замінник молока є гарним рішенням для забезпечення додатковими поживними речовинами та енергією у випадках недостатньої кількості сосків у свиноматок, агалактії тощо. 

Сьогодні на ринку України представлений широкий вибір замінників сухого молока від самих дешевих до досить дорогих. 

Але я вибрати гарний замінник та зрозуміти різницю в ціні?

ЗАМІННИКИ МОЛОКА ДЛЯ ПОРОСЯТ ОБОВ'ЯЗКОВО ПОВИННІ відповідати віковим потребам тварин, щоб забезпечити повноцінний розвиток кишково-шлункового тракту та гарні прирости. Для забезпечення цих процесів ЗАМІННИКИ МОЛОКА МАЮТЬ МІСТИТИ більш ніж 50% молочних продуктів (сухе молоко, сироватка) найвищої якості, легко перетравні ліпіди (пальмова та кокосова олія та високий вміст лактози, оскільки лактоза це єдиний вуглевод, що перетравлюється поросятами в перші декілька тижнів життя та стимулює продукцію ендогенних ензимів.

Варто зазначити, що ДО СКЛАДУ ЗАМІННИКА МОЛОКА МОЖУТЬ ВХОДИТИ високоякісні джерела рослинного протеїну (картопляний протеїн, соєвий концентрат, пшеничний глютен тощо), але в незначній кількості.

Обов’язковою характеристикою якісного замінника молока є свіжість, стабільність розчину, висока розчинність, виражений молочний аромат, а також мінімальна сепарація жиру у розчині. У разі тривалого зберігання потрібно, щоб продукт повинен бути негігроскопічним.

Тож зрозуміло, що чим вище якості використовуються інгредієнти в виробництві сухого молока, чим більше в ньому молочних продуктів, тим вище буде якість та відповідно ціна. Але це саме ті продукти, на яких не варто заощаджувати.Варто зауважити, що найкращою їжею для поросят є материнське молоко. Тому варто приділяти максимум уваги годівлі та утриманню свиноматок.

 

Віталій Соколов, начальник відділу сервісу по свинарству чеської компанії «ТЕКРО»

Дізнатися ціну замінників молока для поросят: TekroMilk GrandPig та TekroMilk PremiPig, а також ЗАМОВИТИ їх можна за телефоном: 38-050-443-37-50

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

СМ

 

Прочитано 3269 разів Відредаговано Понеділок, 04 травня 2020 15:49

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!