Біобезпека господарств

Заходи профілактики захворювань.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Понеділок, 17 квітня 2017 19:04
  • Залишити коментар

Система мікроклімату на свинофермі передбачає насамперед досягнення і підтримку такої температури і вологості повітря, які забезпечують швидке збільшення живої маси у дорослих особин і енергійний ріст молодняку. 

Оптимальний режим температур для тварин різного віку та статі не однаковий. Це пов’язано з різною інтенсивністю обміну речовин, яка змінюється зі збільшенням живої ваги та інтенсивністю використання – тобто продуктивністю. Навіть в окремих тварин однієї статево-вікової групи реакція на зміну температури може відрізнятися.

Від надмірної температури найчастіше страждають племінні свиноматки – навіть на підприємствах, основні показники яких щодо мікроклімату відповідають нормі. Це пов’язано зі значними розбіжностями оптимальної

температури для свиноматок та для підсисних поросят. До температурного режиму цих двох груп тварин (яких утримують разом) ставлять особливі вимоги.

Потреба маленьких поросят у теплі, особливо впродовж перших днів життя, є пріоритетною умовою для виживання молодняка. Свиноматка ж змушена терпіти спеку, не маючи змоги кудись сховатися. Найбільше її стресові сприяє перегрів через те, що в загінчику для опоросу з обох боків клітки для поросят встановлюють теплі килимки.

Вона не тільки страждає від зависокої температури, яка майже ніколи не відповідає її оптимальній потребі у +18 ºС, а ще й зазнає впливу додаткових джерел тепла. І негативний вплив на свиноматку тим сильніший, чим вища її молочність та чим більше поросят. Тож обладнуючи зручне гніздо для поросят, не слід забувати і про іншу важливу тварину в цій групі – свиноматку. Бо нехтування її потребами може зіпсувати всі досягнуті успіхи, спричинити значне зниження молочності тварини, загальне ослаблення серцево-судинної, дихальної та нервової систем, що не дозволить відлучити велику кількість міцних поросят та успішно використовувати свиноматку в подальшому.

Для підтримання оптимальної для свинопоголів’я температури є багато можливостей. Однак не варто забувати, що рекомендований температурний режим значною мірою залежить від технології та умов утримання. Так, значна різниця в температурах зумовлена використанням чи, навпаки, відмовою від підстилки, а також особливостями конструкцій приміщення та використаних будівельних матеріалів, особливо коли йдеться про підлогу.

Для охолодження свиней пропонують велике різноманіття технологічних хитрощів. Головне пам’ятати, що запорука захисту від надмірного перегріву тварин — не перевантажувати ними приміщення. При оптимальному використанні площі загону можна думати і про додаткові можливості охолодження.

Температурний режим цеху опоросу 19–21 oС.

Поросята віком до 2-х тижнів 28–33 oС, від 2 до 4-х тижнів – 26–30 oС.

Температурний режим цеху дорощування:
Поросята віком до 8 тижнів 24–30 oС, а віком 8–12 тижнів – 18–22 oС.

Температурний режим цеху осіменіння 16–20 oС.
Інтенсивність освітлення 300–400 Люкс впродовж 12–14 годин на добу. Така освітленість дає можливість провоювати синхронний прояв статевої циклічності у свиноматок та кращу імплантацію ембріонів з послідуючою безпроблемною вагітністю.

Температурний режим цеху відгодівлі 17 oС.


БАБАНЬ ОА., канд. вет. наук, консультант «Текро»

Прочитано 3709 разів Відредаговано Понеділок, 17 квітня 2017 19:31

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Наші партнери

Компанія Tekro

Пошук на сайті

Дезінфекція

Розрахуй правильно концентрацію дезінфікуючого розчину

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : +38 044 290 29 30

Телефон блогу 2Факс: +38 044 290 29 38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок