Items filtered by date: лютого 2017 — Свинарство - цікавий блог

Давно відомий той факт, що повноцінний сперміогенез та активність прояву статевих рефлексів кнурів залежить від ряду чинників: умов утримання, параметрів мікроклімату, генетики, режиму експлуатації, темпераменту та головне повноцінної годівлі. 

Сперміогенез – процес утворення, розвитку і дозрівання у самця статевих клітин – сперміїв. Даний процес розпочинається в ембріональний період, з часу статевої диференціації, коли гоноцити у складі зародків гонад дають початок сперматогоніям.

Проте повноцінне утворення сперміїв розпочинається у самців після досягнення ними статевої зрілості. В свою чергу активність і якість сперми кнурів значною мірою залежать від біологічно повноцінної годівлі та правильного режиму їх використання. Тому тварини, яких використовують для парування, повинні бути клінічно здоровими, мати стійкі статеві рефлекси, відповідну вгодованість і виявляти високу статеву активність.

Крім того відомо, що від повноцінної годівлі також залежить і час настання статевої і фізіологічної зрілості.

В ніякому разі не збираємось розповідати Вам про генетичні піраміди, а лише про генетичний (успадковуючи) фактор у промисловому свинарстві. Однак перш ніж вести мову про генетичні індекси та успадкування давайте розберемося з деякими визначеннями.

  • Ген – матеріальний носій спадковості, одиниця спадкової (генетичної) інформації, здатна до відтворення і розташована у певній ділянці (локусі) даної хромосоми.
  • Хромосоми – структурні елементи клітинного ядра, що містять дезоксирибонуклеїнову кислоту, в якій закодовані основні ознаки організму, утримується спадкова інформація організму. Хромосоми забезпечують передачу спадкових властивостей організму з покоління в покоління.
  • Генотип – спадкова основа організму, сукупність генів, локалізованих у його хромосомах. Сукупність усіх спадкових факторів організму.
  • Фенотип – сукупність зовнішніх і внутрішніх ознак організму та його властивостей, які формуються внаслідок взаємодії генотипу з умовами середовища.
  • Алель – форма стану одного гена, який займає ідентичні локуси гомологічних хромосом і зумовлює різні фенотипи.

Наші партнери

Компанія Tekro

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок