Біобезпека господарств

Заходи профілактики захворювань.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Четвер, 25 травня 2023 13:03
  • Залишити коментар

Biozachust dlya svunariv2
Біозахист – це комплекс дій виробників, які спрямовані на знешкодження та недопущення хвороботворних мікроорганізмів на ферму.

У системі біозахисту можна виділити дві сторони: зовнішню і внутрішню.

4

   ЗОВНІШНІЙ БІОЗАХИСТ

 

МЕТОЮ ЗОВНІШНЬОГО БІОЗАХИСТУ є підтримка імунного статусу тварин та захист від проникнення різних патогенів. До зовнішніх загроз відносяться нові свині, дикі свині, сперма, люди, тварин і шкідників, сміття, транспортні засоби та інші ферми. Для біозахисту господарства чеська компанія ТЕКРО пропонує основні пункти зовнішнього контролю.

Адаптація нових свиней

5 

Найбільший ризик для свині – інша свиня. Ось тому, карантинізація тварин – це важливий процес для запобігання занесенню хвороби до поточного поголів’я. Вона повинна становити 30 – 90 днів, під час яких буде можливе спостереження за хворобами та надання їм можливості звикнути до хвороботворних мікроорганізмів ферми. Під час ізоляції можливе тестування на захворювання та вакцинація. Підсадка однієї-двох свиней з ферми до новими тварин допомагає новачкам виробити стійкість до захворювань на фермі. Це дозволить вам спостерігати, чи нова тварина є безпечною для свиней, які вже є на фермі. Якщо свині залишають ферму з будь-якої причини, вони не повинні повертатися на ферму без належних запобіжних заходів. Будь-яка свиня, яка покинула ферму, повинна бути ізольована та розглядатися як нова особа на фермі.

Штучне запліднення

5

 

Штучне запліднення використовується багатьма фермами будь-якого розміру для покращення генетики стада та зниження ризику занесення нової хвороби разом із новим кнуром. Також, штучне запліднення зменшує поширення хвороби між кнуром і свиноматкою, незалежно від того, чи джерело сперми є на фермі чи придбано.
Використання штучного запліднення не може запобігти передачі деяких хвороби, таких як репродуктивний і респіраторний синдром свиней (PRRS) та інші, які можуть поширюватися через сперму. Використання сперми від кнурів може призвести до захворювання багатьох свиноматок. Придбана сперма повинна походити від стада, вільного від бруцельозу, ауєскі та PRRS.

Люди на фермі

5

 

З тваринами має контактувати лише персонал ферми. Для них необхідно мати змінні черевики та спецодяг, які використовуються лише для роботи на фермі.
Зведіть відвідувачів до мінімуму. Свиней для продажу слід тримати в загонах подалі від решти стада і відвідувачів, які приходять купувати свиней. Відвідувачам слід перебувати тільки в місцях продажу. Слідкуйте за тим, щоб одяг був чистим. Використовуйте ванночки для ніг або одноразові комбінезони та бахіли для тих відвідувачів, які повинні входити в основну зону свинарника. Всі відвідувачі повинні помити руки.
Власники ферм можуть попросити відвідувачів не контактувати з іншими свинями принаймні 3-5 днів до приходу на ферму. Відвідувачі мають залишити свої транспортні засоби за межами ферми або на в’їзді до ферми.

Інші тварини на фермі (домашні тварини, птахи, щури, миші, комахи)

5

 

Виключіть тварин і шкідників за допомогою бар’єрів та використовуйте перевірені методи боротьби зі шкідниками. Коти і собаки можуть поширювати хвороби, так само як це можуть зробити щури та мухи.
Гризуни становлять проблему під час роботи із запобігання поширення хвороби. Навіть в побудованих нових приміщеннях (часто непрактичних), використовуйте приманки та отрути. Слід належно зберігати корми та докладати зусилля для зменшення доступу гризунів і занесення потенційних захворювань на ферму.

Транспортні засоби

5

 

Слід обмежити рух транспортних засобів фермою. Персонал ферми повинен пам’ятати про те, де транспортні засоби були до приходу на ферму. Адже, вантажівка, яка відвідала іншу ферму або бійню, можливо, перевозить потенційне захворювання. Хворобливі організми можуть переноситися власною вантажівкою або автомобілями відвідувачів, вантажівками для кормів, вантажівками для перевезення свиней і причепів або вантажівками для перевезення мертвих тварин.
Там, де це можливо, обмежте доступ, очистіть і продезінфікуйте транспортні засоби, які мають в’їхати на ферму. Як мінімум, рекомендуємо, помити та зробити дезінфекцію шин вантажівки.

Відвідування інших господарств

5

 

Якщо можливо, не створюйте ферму поблизу іншої свиноферми. Утримуйтесь від відвідувань інших ферм, або зведіть їх до мінімуму.
Очистіть, продезінфікуйте одяг і взуття при поверненні з іншої ферми. Очистіть та продезінфікуйте свій автомобіль.


4    ВНУТРІШНІЙ БІОЗАХИСТ


МЕТА ВНУТРІШНЬОГО БІОЗАХИСТУ - контроль захворювань, які вже є наявні в господарстві та запобігання їх поширення і рецидивів. Для контролю внутрішнього біозахисту господарства чеська компанія ТЕКРО рекомендує наступні пункти:

Хворі тварини

5

 

Зменшіть розповсюдження захворювань від хворих свиней шляхом ізоляції хворих свиней. Зробіть діагностику хворим або пораненим свиням, і якщо буде встановлено, що тварина навряд чи одужає – швидко вибракуйте її. Вилучення мертвих свиней має відбутися протягом перших 24 годин після смерті. Посмертний розтин – дуже важливий для постановки діагнозу.

Очищення загонів

5

 

Регулярне прибирання та дезінфекція приміщень, найлегше досягається під час переміщення груп між загонами або приміщеннях, це значно зменшує поширення хвороб. Навіть якщо не дотримуєтеся практики «пусто-зайнято», заплановане прибирання та дезінфекція приміщень має бути присутня. Після ретельного очищення проведіть дезінфекцію загонів та приміщень.
Поширення хвороб між віковими групами можна зменшити відокремлюючи різні вікові категорії різними ділянками, приміщеннями, кімнатами або зонами. Використовуйте надійний біозахист між групами (дезінфікуйте чоботи, чистіть спецодяг, мийте руки або надівайте рукавички). Суцільні панелі між загонами можуть зменшувати поширення хвороби. Використання шлакоблоку для нижньої опори перегородок загону може як зменшити поширення хвороби, так і подовжити термін використання панелей.

Мікроклімат в приміщенні

5

 

Зменшіть кількість шкідливих газів в приміщенні (аміак, сірководень) та в навколишньому середовищі. Джерелом аміаку в повітрі приміщень для тварин є розкладання органічних речовин, що містять азот (сечі, калу). Аміак – це отруйний газ. Тривале вдихання повітря, що містить незначні концентрації аміаку, негативно впливає на здоров'я та продуктивність тварин. Аміак викликає сльозотечу, печію, подразнення слизових оболонок носоглотки, загальну слабкість, порушення ходи, пришвидшене серцебиття, порушення діяльності серцево-судинної системи та інше. Тривале ж вдихання нетоксичних доз аміаку, якщо і не викликає безпосередньо патологічних процесів, то послаблює опірність організму до дії шкідливих факторів, до різних захворювань, особливо легеневих.

Знизити рівень вмісту аміаку Вам допоможе БІО-АЛГЕН G-40: в хліві, і вбиральнях, в сховищах суспензії, при транспортуванні та розвантаженні. Використання БІО-АЛГЕН G-40 призведе до:

 

  • зниження виділення аміаку з навозу на 40-60%,
  • зменшення ризику виникнення легеневих захворювань у тварин,
  • розчинення застарілих відкладень в системі накопичення, транспортування і зберігання стоків,
  • очищення біомаси відходів без утворення осаду і плаваючої корки,
  • прискорення ферментації за рахунок стимулювання розвитку мікроценоза сапрофітної мікрофлори біомаси,
  • підвищення вмісту поживних речовин органічних добрив,
  • інтенсифікації виробництва біогазу і роботи очисних станцій.

Хороша гігієна – це дуже важливо. Зменшити поширення хвороби через очищення та дезінфекцію обладнання та інструментів. Використовуйте стерильні голки, зберігайте та обробляйте ліки безпечно.
Не секрет, що біозахист господарства, багато в чому залежить від вибору дезінфектанта, що застосовується в дезбар’єр, дезковрики, для обробки транспорту та предметів, що заходять на територію, в приміщеннях і на самій території свиноферми.

Спеціалісти компанії ТЕКРО рекомендують індивідуально розробляти графіки дезінфекції для кожного господарства. Наша програма «ОБЕРІГ» передбачає комплексний підхід до вирішення проблеми на господарстві, і має на меті зменшити та мінімізувати появу патогенних мікроорганізмів, які можуть мати згубні наслідки для свиней і господарства в цілому.

Препарати програми «ОБЕРІГ»

oberig preparatu

Вирішальний фактор біозахисту господарства - неухильне виконання колективом (від директора до простого робітника) ветеринарно-санітарних правил, слідування зовнішнім та внутрішнім точкам контролю.

Більше інформації Ви можете отримати за телефоном: +380 67 296 58 14 | +3 0800 503 112* дзвінки безкоштовні

Матеріали надані чеською компанією ТЕКРО

Dez

 

 

 

 

Прочитано 495 разів Відредаговано Четвер, 25 травня 2023 13:51

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Наші партнери

Компанія Tekro

Пошук на сайті

Дезінфекція

Розрахуй правильно концентрацію дезінфікуючого розчину

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : +38 044 290 29 30

Телефон блогу 2Факс: +38 044 290 29 38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок