Основи повноцінної годівлі

Основи годівлі, раціони, поживність речовин.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Неділя, 26 березня 2017 20:38
  • Залишити коментар

Хлорид натрiю необхiдний для нормальної життєдiяльностi органiзму. Однак попадання надмiрної кiлькостi його в органiзм (переважно з кормом) спричиняє отруєння. Отруєння хлоридом натрiю трапляється в усiх свiйських тварин, але найчастiше у свиней i курей. Смертельна доза кухонної солi для свині 1,5-2,0 на 1 кг маси. Мiнеральне голодування, тривала вiдсутнiсть у рацiонi солi, незабезпеченiсть водою, сприяють отруєнню. Хлорид натрiю легко i швидко всмоктується через слизову оболонку в кров. Потрапляючи в кров, адсорбується

еритроцитами, сприяє утворенню метгемоглобiну i розвитку гiпоксiї; пiдвищує проникнiсть клiтинних мембран i спричиняє набряк тканини головного мозку. Крiм цього, кухонна сiль мiсцево подразнює слизову оболонку шлунка i кишок, чим викликає їх запалення.

На розтинi виявляють ознаки гострого катарального або катарально-геморагiчного гастроентериту, iнколи у поєднаннi з ерозiями, виразками i крововиливами на слизовiй оболонцi шлунка.

Брижовi лiмфатичнi вузли збiльшенi i повнокровнi. У легенях i нирках венозний застiй, часто крововиливи.

При гiстологiчному дослiдженнi в легенях та iнших органах спостерiгають розлади гемодинамiки (розширення дрiбних судин i переповнення їх кров'ю, стаз, екстравазацiю плазми i форменних елементiв кровi), зернисту дистрофiю мiокарда i епiтелiю канальцiв нирок.

У центральній нервовій системі, крiм переповнення судин кров'ю, набряку i дистрофiчних змiн нейронiв (хроматолiз, гiдропiчнi та iшемiчнi змiни, карiоцитолiз), часто в сiрiй речовинi мозку i м'якiй мозковiй оболонцi (особливо у висково-тiм'янiй областi головного мозку та мозочка) навкруги кровоносних судин виявляють нагромадження еозинофiлiв, що деякими дослiдниками трактується як еозинофiльний менiнгоенцефалiт i вважається патогномонічним для сольового отруєння свиней.


Щебентовська Ольга, к.в.н., кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, науковий консультант ТОВ «ТЕКРО»

Прочитано 4438 разів

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : +38 044 290 29 30

Телефон блогу 2Факс: +38 044 290 29 38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок