Ветеринарія

Хвороби, технологічні карти обробок.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Неділя, 09 квітня 2017 19:58
 • Залишити коментар

На сьогоднішній день окрім АЧС існує ще один таємний ворог у свинарстві це ЕДС (ендемічна діарея свиней), що супроводжується значною смертністю поросят. Не будемо акцентувати увагу на захворюванні, оскільки в різних виданнях і так забагато інформації, загостримо увагу лише на вкрай важливих речах стосовно заходів боротьби.

Розвиток клінічної форми захворювання та термінові заходи.

Для мінімізування страждання новонароджених поросят та всіх поросят віком до 10 днів піддаються евтаназії. Поросята старше 10-денного віку важко хворіють, але виживають. Часто трапляються випадки

загибелі до 25 % поросят до відлучення.
Незважаючи на відсутність жодних клінічних ознак, вірус все ще виявлявся методом ПЛР в реальному часі на протязі 30 днів після видужання поросят. Смертність у рано відлучених поросят, у яких проявлялися ознаки ЕДС інколи перевищувала 20%.

Загалом, смертність у поросят після відлучення зросла вдвічі. Вплив свиноматок на зараження поросят через фекалії було викликане першого дня спалаху, і це, очевидно, сприяє поширенню клінічних ознак у дорослих свиней. Протягом 3 днів у дорослих свиней відновився апетит і діареї припинились. У вагітних свиноматок на 20–30 день супоросності спостерігалися аборти на протязі спалаху та програми зворотного згодовування. Аборти не були пов'язано з лихоманкою. Втрата поросят на початку лактації призвело до величезних збитків та збоїв у щотижневій програмі розведення. Смертність у свиноматок була низькою, однак, збільшення смертності свиноматок на 0,3%, спостерігався на перших 2 тижнях спалаху. Втрати кормів і загальна млявість ремонтних свинок призвело до порушення їх статевої циклічності.

Заходи боротьби, які були впроваджені:

 • Евтаназія всіх поросят молодше ніж 10 днів від народження.
 • На початку спалаху відлучення всіх поросят старше 10 днів від народження.
 • Видалення кишечника у мертвих хворих поросят підсвинків. Цей матеріал використовується для виготовлення аутогенної вакцини зворотним згодовуванням ремонтним свинкам і свиноматкам.
 • При приготуванні аутогенної вакцини переконатися, що м'ясорубка не дуже гаряча, оскільки, це може вбити вірус. Не додавайте хлоровану воду до «бульйону», так, як це може знищити вірус. Протягом наступних кількох тижнів.
 • Евтаназія всіх поросят протягом наступних 3–4 тижнів, при народженні.
 • Забезпечення зворотного згодовування матеріалу для всіх повнолітніх свиноматок; 10 мл вмісту кишечника на свиноматку 3 раз на добу протягом 3 днів підряд.
 • Перевірте матеріал для зворотного згодовування на вміст вірусу ЕДС, використовуючи систему рідкої подачі.
 • Повторіть програму зворотного згодовування через 3 тижні.
 • Програма зворотного згодовування має виконуватись для свиноматок за 6 і 3 тижні до опоросу.
 • Тримати достатню кількість вмісту кишечника в морозильній камері, щоб забезпечити, як мінімум, 18 тижнів зворотного згодовування матеріалу.
 • Використання деревного вугілля у відділі відйому, для забезпечення протидіарейної терапії.
 • Відтворення та циклічність свиноматок необхідно контролювати використовуючи альтреногест (синтетичний прогестерон) та раціоналізувавши графік осіменіння.
 • Співробітники та рухоме обладнання навколо ферми повинні бути максимально зменшені в кількості. Всі контакти між різними відділками необхідно зупинити, особливо після того, як ферма знову починає виробництво поросят.
 • Працівники повинні носити різний одяг, чоботи і рукавички у різних відділеннях.
 • Продезінфікувати і побілити вапном всі проходи та обладнання.
 • Чітке дотримання схеми все пусто/все зайнято, та контрольоване виробництво поголів’я.
 • Після того, як виробництво поросят починається знову, потрібно зупинити всі обробки до 10-денного віку, в тому числі ін'єкції заліза.
 • Не заходити в цех опоросу без крайньої необхідності, після чого ретельно продезінфікувати чоботи.
 • Зупинити підсаджування поросят до інших свиноматок.
Обґрунтування застосування вищевказаних заходів. 
1. Утворення специфічного противірусного молозива у імунізованих свиноматок. Але зверніть увагу, імунітет здатен існувати тільки 10 тижнів. Субпопуляції свиней і слабка тривалість імунітету у свиноматок є серйозною проблемою.
2. Скорочення вірусного навантаження на фермі за рахунок знищення новонароджених поросят.
3. Вірус поза фермою загине протягом декількох тижнів.
4. Виділення вірусу у перехворілих свиней може відбуватися до 35 днів після інфекції. Співробітники Консультації та пояснення були важливими для всіх співробітників, що працюють на фермі під час спалаху. Емоційний стан людей не повинен прийматись до уваги під час рішучих дій.

В подальшому після оздоровлення ферми та отримання стабільного здорового відйому, необхідно знищити увесь матеріал призначений для зворотного згодовування, який знаходився у замороженому стані, виключаючи всі можливості повторного потрапляння вірусу на ферму. (Витяг зі статті-звіту Carr J.)


БАБАНЬ О.А., канд. вет. наук, консультант ТОВ «ТЕКРО»

Прочитано 3327 разів Відредаговано Неділя, 09 квітня 2017 20:19

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Наші партнери

Компанія Tekro

Пошук на сайті

Популярні статті

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : +38 044 290 29 30

Телефон блогу 2Факс: +38 044 290 29 38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок