Ветеринарія

Хвороби, технологічні карти обробок.

Ветеринарія свиней в Україні — Свинарство - цікавий блог

На сьогоднішній день актуальним залишається питання вирощування власного ремонтного молодняку з відповідною технологією відбору та годівлі в різні періоди. Для того, щоб отримати повноцінну ремонтну свинку, а в майбутньому ефективно її експлуатувати необхідно забезпечити пропорційний розвиток статевого апарату, що можливо досягти за рахунок збалансованої годівлі. Так, годівля свинок має забезпечувати середньодобовий приріст в період дорощування в межах 600 г, тоді як, в період з 60–90 кг маси тіла, приріст має коливатися в межах 700 г та 91–130 кг маси тіла приріст – 500 г. Подібна технологія дасть можливість отримати повноцінну ремонтну свинку з живою масою 130–140 кг у віці 220–230 днів та товщиною шпику в точці Р2 16–20 мм (залежно від генетики) оптимальною для першого осіменіння. 

Крім того, не менш важливим елементом є розвиток молочної залози та стабілізація нейрогуморальної системи регуляції статевої циклічності. Адже, чітко відомо, що перше осіменіння ремонтних свинок бажано проводити за другим або третім статевим циклом. Це пов’язано з тим, що під час статевої циклічності (на фоні високого рівня естрогенів) інтенсивно розвивається міоепітелій молочної залози, що в майбутньому прямо пропорційно відображається на молочності свиноматки. Зазначені фактори будуть впливати на ефективне використання ремонтних свинок.

Категорія: Відтворення
Неділя, 07 травня 2017 14:52

СТРЕПТОКОКОЗ

Однією з проблем в господарствах різних рівнів є стрептококова інфекція. Та, що там у господарствах, основний «біч» в пологових будинках на сьогоднішній день є не безвідповідальність та непрофесіоналізм лікарів, а саме стрепто та стафілокок. Тому проблема, що провокується збудниками Staphylococci та Streptococci є актуальною.

Потрапляючи в організм тварини, збудник «мандрує» кровотоком і врешті «осідає» в суглобах чи, зрідка, в інших органах (зокрема в головному мозку, тоді розвивається менінгіт). Деякі збудники можуть спричинити спалах: наприклад, Strep. suis тип 14.

В організм поросяти інфекція зазвичай потрапляє через рани. У перші дні життя ризик завжди більший: обрізана пуповина; неправильно обкусані зуби; обрізаний хвіст. Ще один шлях – через мигдалики.

Категорія: Ветеринарія

На якість сперми кнурів-плідників впливають різні фактори – починаючи від її отримання до використання. Ведучи мову за фактори які впливають на якість сперми необхідно чітко контролювати нормативні показники нативної (свіжо отриманої) сперми кнурів. З цією метою проводять її оцінку – візуальну (об’єм, колір, запах і консистенція) та лабораторну (рухливість, концентрація, густина, вміст патологічних форм сперміїв, живих і мертвих сперміїв, визначення виживаності сперміїв та повноцінності секрету придаткових статевих залоз). 

Дуже часто при визначенні рухливості сперміїв спеціалісти господарств спостерігаючи в полі зору мікроскопу нерухомі спермії називають їх мертвими. Однак насправді це далеко не так, оскільки спермії можуть і не рухатися при цьому залишаючись живими. Маєте бажання зробити експеримент та переконатися у цьому. Візьміть для отримання сперми не вінілові рукавички а виготовлені з латексу. Гарантую, що результат Вас здивує.

Пам’ятайте, що використовувати латексні рукавички для отримання сперми у кнурів мануальним методом категорично забороняється, оскільки після контакту сперми з латексом сперміїв втрачають рухливість, однак при цьому залишаються живими.

Наскільки важливо визначати чи спермії живі чи мертві? Навіть якщо подивитися в складності самого процесу, то втрата рухливості сперми можлива і при порушенні техніки отримання сперми, викривання нестерильного посуду та інструментів при оцінюванні сперми. Так, на рухливість сперміїв також впливає і їх електричний заряд.

Категорія: Відтворення

Наші партнери

Компанія Tekro

Пошук на сайті

Популярні статті

Популярні теги

PigMatic Визначенняконцентраціїсперми Звездчатаяагглютинацияспермиевхряка Зірчастааглютинаціясперміївкнура Качествоспермыхряка Концентрациспермыхряков Концентраціясперми Концентраціяспермикнурів Нарушениеусловийкормления Определениеконцентрацииспермы Половаяохотасвиноматок Половойциклсвиноматок Рефлекснеподвижностиусвиноматок Середовищедлярозрідженняспермикнурів Сигналисвиноматокувідтворенні Сигналысвиноматокввоспроизведении Синтетическиесредыдляразжиженияспермыхряков Синтетичнісередовищадлярозрідженняспермикнурів Спектрофотометри Средадляразжиженияспермыхряков Стадииполовогоцикласвиноматок Степениразреженияспермыхряковпроизводителей Ступенірозрідженняспермикнурівплідників Технологияглубокойзаморозкиспермыхряков Технологічнийритмвідтвореннясвиней Технологіяглибокогозаморожуванняспермикнурів Фотоелектроколориметри Фотометри Якістьспермикнура свині

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: pig@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок